Bilety Autokarowe   Biegi w Rzeszowie   Konie   WizzAir   Narty   Bieganie   Zdrowie Uroda   Loty easyJet   Londyn Bilety   Ciąża i Poród   RyanAir  
  
  Strona Główna
  Tabletki na Odchudzanie
  Fatburner - Spalacz Tłuszczu
  Spalanie Tłuszczu
  Przyśpieszyć Metabolizm
  Kiedy Stosować Dietę?
  Wyznacznik Atrakcyjności
  Poduszka Ortopedyczna
  Dieta a Trening
  Dieta Kopenhaska
  Dieta Odchudzająca
  Dieta 1000 kalorii
  Dieta Kwaśniewskiego
  Dieta Cambridge
  Dieta Dukana
  Dieta Wiosenna
  Dieta Kapuściana
  Dieta Andersona
  Dieta Jogurtowa
  Dieta Gersona
  Dieta South-Beach
  Dieta Śródziemnomorska
  Dieta Haya
  Dieta Wysokoenergetyczna
  Dieta Hollywoodzka
  Dieta Atkinsa
  Dieta Antycukrzycowa
  Nieskocholesterolowa
  Dieta Mayra
  Dieta Antywrzodowa
  Dieta Antyzaparciowa
  Dieta Rekonwalescenta
  Dieta Szwedzka
  Dieta Makrobiotyczna
  Dieta Lekkostrawna
  Dieta Grupy Krwi
  Dieta Niskoenergetyczna
  Rola Jedzenia i Picia
  Cellulit
  Hormony a Przemiana Materii
  Odchudzanie a Woda
  Jeść i nie przytyć
  Piramida Żywności
  Nawyki Żywieniowe
  Pokochać Siebie
  Męcząca Dieta
  Tabela Kaloryczna
  Indeks Glikemiczny
  Przepisy Kulinarne Light
  Diety, Odżywianie, Uroda
  Wczasy Odchudzające
  Przyczyny Tycia i Nadwagi
  Reklama w Serwisie
  Kontakt
 
 


DIETA HOLLYWOODZKA

My, ludzie w większości pracujący fizycznie lub umysłowo, wracając ze swoich zajęć do domu marzymy wręcz, aby zjeść coś smacznego, co lubimy i co da nam uczucie sytości – i ani śni nam się przeliczać to wszystko na kalorie. Taka jest w większości nasza polska mentalność. I dobrze. Natomiast gwiazdy Hollywood, które większość dnia spędzają praktycznie na niczym (choć kto tam wie!) nie potrzebują zbyt wiele energii, a że są zbyt kapryśne – żeby schudnąć, chcą efekty widzieć od razu. Dlatego wolą się głodzić (bo inaczej tej diety nie można nazwać!), zamiast stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe.

Z tego samego względu dieta hollywoodzka jest mało ciekawa – a i co z tego, że stosują ją gwiazdy? One mają z reguły, za przeproszeniem, nie po kolei w głowie. Ty nie idź ich tropem. Miej swoje zdanie i sam dobieraj sobie odpowiednią dla siebie dietę. Osobiście jej nie polecam, ale przedstawię ją chociażby dla porównania jej z innymi.

Dieta jest mało urozmaicona, ale daje szybkie rezultaty – spadek wagi o ok. 6 kg w 3 tygodnie - i ma wielu zwolenników wśród gwiazd. Dostarcza jedynie 650 kcal dziennie i przez to, że jest bardzo uboga w witaminy i minerały – powoduje, że jesteśmy słabi, mamy kruche paznokcie, matowe włosy i nieładny koloryt skóry. My normalnie na co dzień zjadamy jakieś ponad dwa razy tyle kalorii.

W tej diecie tłuszczu właściwie nie ma, węglowodanów jest bardzo mało, za to wyraźną przewagę zyskuje spożycie białka. Zabronione jest mleko i jajka oraz sól, natomiast szeroko zalecane są naturalne jogurty, cebula, drożdże, kiełki i otręby, a z napojów – mineralna woda niegazowana oraz słaba, gorzka herbata.

Świeże owoce, np. truskawki, grejpfruty, śliwki, jabłka, winogrona, morele, brzoskwinie, awokado, mandarynki, maliny, itd., przeznaczone są na pierwszy tydzień „kuracji”. Przez następne dwa tygodnie dozwolone jest spożywanie i owoców, i warzyw, i nawet takich produktów, jak chude mięso czy produkty zbożowe. Między posiłkami i przekąskami robimy sobie przynajmniej godzinną przerwę, jeśli są to posiłki złożone z samych owoców, natomiast w przypadku owoców i mięsa – są to dwie godziny.

Najlepiej, gdy do diety dodaje się ćwiczenia fizyczne. Ale trudno o wyczerpującą gimnastykę, gdy brakuje nam „paliwa”, bo dieta hollywoodzka praktycznie w zupełności odmawia nam produktów, które dostarczałyby nam dużo energii.Dlatego diety nie polecam, ponieważ według mnie przeznaczona jest dla ludzi próżnych, pozbawionych większej ilości zajęć w ciągu dnia, co umożliwia im przyjmowanie małej ilości kalorii bez większych negatywnych skutków dla zdrowia.

 
   
   
 
Jaworzyna Krynicka