Bilety Autokarowe   Biegi w Rzeszowie   Konie   WizzAir   Narty   Bieganie   Zdrowie Uroda   Loty easyJet   Londyn Bilety   Ciąża i Poród   RyanAir  
  
  Strona Główna
  Tabletki na Odchudzanie
  Fatburner - Spalacz Tłuszczu
  Spalanie Tłuszczu
  Przyśpieszyć Metabolizm
  Kiedy Stosować Dietę?
  Wyznacznik Atrakcyjności
  Poduszka Ortopedyczna
  Dieta a Trening
  Dieta Kopenhaska
  Dieta Odchudzająca
  Dieta 1000 kalorii
  Dieta Kwaśniewskiego
  Dieta Cambridge
  Dieta Dukana
  Dieta Wiosenna
  Dieta Kapuściana
  Dieta Andersona
  Dieta Jogurtowa
  Dieta Gersona
  Dieta South-Beach
  Dieta Śródziemnomorska
  Dieta Haya
  Dieta Wysokoenergetyczna
  Dieta Hollywoodzka
  Dieta Atkinsa
  Dieta Antycukrzycowa
  Nieskocholesterolowa
  Dieta Mayra
  Dieta Antywrzodowa
  Dieta Antyzaparciowa
  Dieta Rekonwalescenta
  Dieta Szwedzka
  Dieta Makrobiotyczna
  Dieta Lekkostrawna
  Dieta Grupy Krwi
  Dieta Niskoenergetyczna
  Rola Jedzenia i Picia
  Cellulit
  Hormony a Przemiana Materii
  Odchudzanie a Woda
  Jeść i nie przytyć
  Piramida Żywności
  Nawyki Żywieniowe
  Pokochać Siebie
  Męcząca Dieta
  Tabela Kaloryczna
  Indeks Glikemiczny
  Przepisy Kulinarne Light
  Diety, Odżywianie, Uroda
  Wczasy Odchudzające
  Przyczyny Tycia i Nadwagi
  Reklama w Serwisie
  Kontakt
 
 


DIETA F.X. MAYRA

Czasami jest tak, że zupełnie wydaje nam się, że nic nie jest w stanie nam pomóc, jeśli chodzi o zrzucenie nadwagi. Często doprowadza nas to na skraj depresji, ponieważ niewątpliwie wygląd jest naszą podstawową wizytówką na różnych płaszczyznach naszej społecznej działalności. Kiedy ma się źle, również nieciekawie dzieje się z ludzką psychiką. Dlatego, chcąc się diametralnie zmienić, należy przejść metamorfozę nie tylko swojego ciała, ale też duszy. Pomóc w zrzuceniu nadwagi może dieta zwana dietą F. X. Mayra. Nie może być ona przeprowadzana na własną rękę, a jedynie pod ścisłą kontrolą lekarza prowadzącego. Polega ona przede wszystkim na dokładnym przeżuwaniu pokarmu, aż do uzyskania w jamie ustnej postaci tzw. papki, która wygląda jak jedzenie podawane malutkim dzieciom.Dieta ta należy do kuracji oczyszczających organizm, lecz posiada pewne przeciwwskazania, od których nie wolno się uciec, ponieważ grozi to „katastrofą”. Dietę tę mogą stosować wyłącznie osoby zdrowe, zaś ludzie chorzy mogą ją stosować, lecz koniecznie będąc w tym czasie pod opieką i stałą kontrolą lekarza – takim osobom nie wolno przeprowadzać kuracji bez jakiejkolwiek konsultacji z odpowiednim specjalistą. Oprócz tego diety pod żadnym pozorem nie można praktykować u pacjentów, u których nastąpił samorzutny spadek wagi lub u ludzi będących bezpośrednio po operacji tudzież przechodzących poważny kryzys na tle psychicznym. Diety nie powinny też stosować osoby z zaburzeniami w krzepnięciu krwi.

Kuracjusze, którzy poddają się diecie F. X. Mayra przez określony czas sięgać mogą wyłącznie po suche bułki, wywary warzywne, herbatki ziołowe, mleko i wodę mineralną. Jak widać, dieta jest niezwykle uboga, toteż nie może trwać zbyt długo. Co istotne – suchą bułkę przed spożyciem należy pokroić pacjentowi na małe kawałki, zaś jeść ją trzeba naprawdę bardzo wolno.Nie jest to typowa dieta odchudzająca, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, czytając gazety, gdzie mówi się bardzo wiele o przeróżnych dietach – cud, oferujących znaczny spadek wagi w krótkim czasie. W tym przypadku z pewnością chudnie się, ale przede wszystkim efektem docelowym jest dokładne oczyszczenie organizmu z różnych szkodliwych dla niego substancji trujących, toksycznych i produktów ubocznych wytworzonych w procesie przemiany materii.

Można więc uznać, że dieta przedstawiona powyżej jest jakoby wstępem do każdej następnej diety już typowo odchudzającej, ponieważ oczyszczony organizm lepiej reaguje na taką kurację, mającą na celu spadek wagi, wobec czego przeprowadzenie takie diety daje znacznie lepsze rezultaty, aniżeli bez jakiegokolwiek przygotowania – właśnie w postaci odtrucia naszego organizmu.

 
   
   
 
Jaworzyna Krynicka