Bilety Autokarowe   Biegi w Rzeszowie   Konie   WizzAir   Narty   Bieganie   Zdrowie Uroda   Loty easyJet   Londyn Bilety   Ciąża i Poród   RyanAir  
  
  Strona Główna
  Tabletki na Odchudzanie
  Fatburner - Spalacz Tłuszczu
  Spalanie Tłuszczu
  Przyśpieszyć Metabolizm
  Kiedy Stosować Dietę?
  Wyznacznik Atrakcyjności
  Poduszka Ortopedyczna
  Dieta a Trening
  Dieta Kopenhaska
  Dieta Odchudzająca
  Dieta 1000 kalorii
  Dieta Kwaśniewskiego
  Dieta Cambridge
  Dieta Dukana
  Dieta Wiosenna
  Dieta Kapuściana
  Dieta Andersona
  Dieta Jogurtowa
  Dieta Gersona
  Dieta South-Beach
  Dieta Śródziemnomorska
  Dieta Haya
  Dieta Wysokoenergetyczna
  Dieta Hollywoodzka
  Dieta Atkinsa
  Dieta Antycukrzycowa
  Nieskocholesterolowa
  Dieta Mayra
  Dieta Antywrzodowa
  Dieta Antyzaparciowa
  Dieta Rekonwalescenta
  Dieta Szwedzka
  Dieta Makrobiotyczna
  Dieta Lekkostrawna
  Dieta Grupy Krwi
  Dieta Niskoenergetyczna
  Rola Jedzenia i Picia
  Cellulit
  Hormony a Przemiana Materii
  Odchudzanie a Woda
  Jeść i nie przytyć
  Piramida Żywności
  Nawyki Żywieniowe
  Pokochać Siebie
  Męcząca Dieta
  Tabela Kaloryczna
  Indeks Glikemiczny
  Przepisy Kulinarne Light
  Diety, Odżywianie, Uroda
  Wczasy Odchudzające
  Przyczyny Tycia i Nadwagi
  Reklama w Serwisie
  Kontakt
 
 


Dieta sposobem na schudnięcie

Zdrowa, smukła sylwetka to atrakcyjna wizytówka dla każdego człowieka, przydatna w kontaktach międzyludzkich, a także w interesach, wobec czego trudno się dziwić temu, że tak wielu ludzi przykłada do niej tak ogromną wagę. Co się jednak okazuje? Że wielu ludzi również uważa, że trochę więcej tłuszczyku na biodrach niż potrzeba to żadna tragedia, że to nic wielkiego.

No, z jednej strony racja, jakby nie patrzeć, ale pamiętać trzeba przy tym, że już 10 procent „nadwyżki ciała” niekorzystnie wpływa na zdrowie, natomiast przekroczenie przeciętnej masy ciała o 20 procent powoduje różne choroby serca, naczyń oraz cukrzycę. W wielu przypadkach chorób tych i schorzeń można uniknąć, jeżeli człowiek prowadzi zdrowy tryb życia, a więc ma odpowiednie nawyki żywieniowe, mało się stresuje, dobrze wysypia oraz uprawia jakikolwiek sport, choćby spacerując. Zazwyczaj choroby wynikające z niestosowania się do reguł zdrowego żywienia można leczyć wyłącznie stosując środki farmakologiczne, które, jak wiadomo, nigdy nie pozostają obojętne dla naszego organizmu. Dlatego, aby organizm mógł normalnie funkcjonować, tak bardzo ważna jest dbałość o utrzymanie prawidłowej wagi, odpowiedniej dla naszego wieku, płci i aktywności fizycznej.

Jeśli już zdarzy się tak, że niekontrolowana waga zaczyna gwałtownie rosnąć, aż owa nadwyżka sadełka w pewnym momencie zaczyna przeszkadzać i być uciążliwa, w związku z czym na myśl przychodzi pomysł, że przydałoby się zrzucić te parę kilo, żeby lepiej się prezentować, to jedynym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie odpowiedniej diety. Pierwszym krokiem, jaki należy uczynić w stronę uzyskania pięknej, smukłej sylwetki, o jakiej marzymy od lat, jest przede wszystkim wybór odpowiadającej nam w pełni diety. A wybór jest naprawdę ogromny i z pewnością wybierzemy taką, która będzie się nam podobać, która sprawi, że nadal będziemy rozkoszować się jedzeniem, czerpać z niego tę samą przyjemność, co przed kuracją, a przy tym będziemy się czuć doskonale, odtrujemy organizm i oczywiście stracimy na wadze, bo taki jest nasz cel. Nie można jednak myśleć, że gdy podczas stosowania diety uzyskamy już oczekiwany uprzednio efekt, wobec czego zrezygnujemy z dalszego postu i umartwiania, powrócimy do starych nawyków żywieniowych, to wszystko będzie dobrze. Piękną figurę, tak ciężko zapracowaną, utrzymamy tylko wtedy, gdy definitywnie i na zawsze już zmienimy nasze nawyki żywieniowe – inaczej sytuacja ulegnie powtórzeniu, a tego przecież nie chcemy. Codzienny jadłospis musi zatem odpowiadać określonym regułom zdrowotnym. Aby dieta była skuteczna, a jej efekty trwałe, w ciągu tygodnia nie powinno się pod wpływem jej działania schudnąć więcej niż 1,5 kg. Jeśli jednak masz nóż na gardle i chcesz tracić kilogramy szybciej, musisz się poradzić dokładnie lekarza, ponieważ szybki spadek wagi bardzo źle znosi serce, układ krążenia, metabolizm oraz układ odpornościowy, który słabnie w czasie stosowania bardzo intensywnej, wycieńczającej organizm diety.Najlepsza jest dieta długotrwała, ponieważ dzięki niej odtruwany jest organizm z różnych szkodliwych substancji oraz następuje systematyczny spadek wagi, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego samopoczucia, energii, sprawności, kondycji, a nie wiecznego głodu, który przejawia się rozdrażnieniem, brakiem koncentracji i agresją do całego, Bogu winnego, świata. Czasem jednak występuje konieczność przeprowadzenia krótkotrwałej głodówki, jednak tutaj konieczna jest stała konsultacja z lekarzem i pod jego kontrolą należy przeprowadzić taką szybką dietę.

 
   
   
 
Jaworzyna Krynicka