Dieta odchudzająca

Dieta Odchudzająca

Dieta odchudzająca

Zdrowa, smukła sylwetka to atrakcyjna wizytówka dla każdego człowieka, przydatna w kontaktach międzyludzkich, a także w interesach, wobec czego trudno się dziwić temu, że tak wielu ludzi przykłada do niej tak ogromną wagę. Co się jednak okazuje? Że wielu ludzi również uważa, że trochę więcej tłuszczyku na biodrach niż potrzeba to żadna tragedia, że to nic wielkiego.

No, z jednej strony racja, jakby nie patrzeć, ale pamiętać trzeba przy tym, że już 10 procent „nadwyżki ciała” niekorzystnie wpływa na zdrowie, natomiast przekroczenie przeciętnej masy ciała o 20 procent powoduje różne choroby serca, naczyń oraz cukrzycę. W wielu przypadkach chorób tych i schorzeń można uniknąć, jeżeli człowiek prowadzi zdrowy tryb życia, a więc ma odpowiednie nawyki żywieniowe, mało się stresuje, dobrze wysypia oraz uprawia jakikolwiek sport, choćby spacerując. Zazwyczaj choroby wynikające z niestosowania się do reguł zdrowego żywienia można leczyć wyłącznie stosując środki farmakologiczne, które, jak wiadomo, nigdy nie pozostają obojętne dla naszego organizmu. Dlatego, aby organizm mógł normalnie funkcjonować, tak bardzo ważna jest dbałość o utrzymanie prawidłowej wagi, odpowiedniej dla naszego wieku, płci i aktywności fizycznej.

Dieta sposobem na schudnięcie

Jeśli już zdarzy się tak, że niekontrolowana waga zaczyna gwałtownie rosnąć, aż owa nadwyżka sadełka w pewnym momencie zaczyna przeszkadzać i być uciążliwa, w związku z czym na myśl przychodzi pomysł, że przydałoby się zrzucić te parę kilo, żeby lepiej się prezentować, to jedynym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie odpowiedniej diety. Pierwszym krokiem, jaki należy uczynić w stronę uzyskania pięknej, smukłej sylwetki, o jakiej marzymy od lat, jest przede wszystkim wybór odpowiadającej nam w pełni diety. A wybór jest naprawdę ogromny i z pewnością wybierzemy taką, która będzie się nam podobać, która sprawi, że nadal będziemy rozkoszować się jedzeniem, czerpać z niego tę samą przyjemność, co przed kuracją, a przy tym będziemy się czuć doskonale, odtrujemy organizm i oczywiście stracimy na wadze, bo taki jest nasz cel. Nie można jednak myśleć, że gdy podczas stosowania diety uzyskamy już oczekiwany uprzednio efekt, wobec czego zrezygnujemy z dalszego postu i umartwiania, powrócimy do starych nawyków żywieniowych, to wszystko będzie dobrze. Piękną figurę, tak ciężko zapracowaną, utrzymamy tylko wtedy, gdy definitywnie i na zawsze już zmienimy nasze nawyki żywieniowe – inaczej sytuacja ulegnie powtórzeniu, a tego przecież nie chcemy. Codzienny jadłospis musi zatem odpowiadać określonym regułom zdrowotnym. Aby dieta była skuteczna, a jej efekty trwałe, w ciągu tygodnia nie powinno się pod wpływem jej działania schudnąć więcej niż 1,5 kg. Jeśli jednak masz nóż na gardle i chcesz tracić kilogramy szybciej, musisz się poradzić dokładnie lekarza, ponieważ szybki spadek wagi bardzo źle znosi serce, układ krążenia, metabolizm oraz układ odpornościowy, który słabnie w czasie stosowania bardzo intensywnej, wycieńczającej organizm diety.

Najlepsza jest dieta długotrwała, ponieważ dzięki niej odtruwany jest organizm z różnych szkodliwych substancji oraz następuje systematyczny spadek wagi, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego samopoczucia, energii, sprawności, kondycji, a nie wiecznego głodu, który przejawia się rozdrażnieniem, brakiem koncentracji i agresją do całego, Bogu winnego, świata. Czasem jednak występuje konieczność przeprowadzenia krótkotrwałej głodówki, jednak tutaj konieczna jest stała konsultacja z lekarzem i pod jego kontrolą należy przeprowadzić taką szybką dietę.