Bilety Autokarowe   Biegi w Rzeszowie   Konie   WizzAir   Narty   Bieganie   Zdrowie Uroda   Loty easyJet   Londyn Bilety   Ciąża i Poród   RyanAir  
  
  Strona Główna
  Tabletki na Odchudzanie
  Fatburner - Spalacz Tłuszczu
  Spalanie Tłuszczu
  Przyśpieszyć Metabolizm
  Kiedy Stosować Dietę?
  Wyznacznik Atrakcyjności
  Poduszka Ortopedyczna
  Dieta a Trening
  Dieta Kopenhaska
  Dieta Odchudzająca
  Dieta 1000 kalorii
  Dieta Kwaśniewskiego
  Dieta Cambridge
  Dieta Dukana
  Dieta Wiosenna
  Dieta Kapuściana
  Dieta Andersona
  Dieta Jogurtowa
  Dieta Gersona
  Dieta South-Beach
  Dieta Śródziemnomorska
  Dieta Haya
  Dieta Wysokoenergetyczna
  Dieta Hollywoodzka
  Dieta Atkinsa
  Dieta Antycukrzycowa
  Nieskocholesterolowa
  Dieta Mayra
  Dieta Antywrzodowa
  Dieta Antyzaparciowa
  Dieta Rekonwalescenta
  Dieta Szwedzka
  Dieta Makrobiotyczna
  Dieta Lekkostrawna
  Dieta Grupy Krwi
  Dieta Niskoenergetyczna
  Rola Jedzenia i Picia
  Cellulit
  Hormony a Przemiana Materii
  Odchudzanie a Woda
  Jeść i nie przytyć
  Piramida Żywności
  Nawyki Żywieniowe
  Pokochać Siebie
  Męcząca Dieta
  Tabela Kaloryczna
  Indeks Glikemiczny
  Przepisy Kulinarne Light
  Diety, Odżywianie, Uroda
  Wczasy Odchudzające
  Przyczyny Tycia i Nadwagi
  Reklama w Serwisie
  Kontakt
 
 


Substancje Spalające Tłuszcz
Fatburner


Czym są „miejsca newralgiczne”? Zapewne mało kto ma pojęcie, że chodzi tu o takie partie ciała, które najbardziej narażone są na tycie. A więc, u kobiet szczególnie, są to głównie: brzuch, pośladki, biodra oraz uda. Tu przybiera się „ciałka” najszybciej, jednocześnie zaś najtrudniej jest je stąd zrzucić. W czym tkwi zatem istota samego odchudzania? Otóż w tym, ażeby tłuszcz, którego dostarczamy wraz z pożywieniem, nie trafiał właśnie do takich miejsc, a po prostu by został zamieniony na życiodajną energię, która trafi następnie do wszystkich komórek ciała, zapewniając im wszystko to, co niezbędne. Jak móc tego dokonać w sposób odpowiedni, właściwy, by nie katować się ani żmudnymi ćwiczeniami, ani strasznymi dietami, ani nie doświadczyć tak powszechnego efektu jo-jo?Otóż, istnieją oczywiście specjalistyczne preparaty, dostępne w aptekach. Można również poddać się operacji plastycznej. Można wziąć się za siebie i zacząć uprawiać jakąś dyscyplinę sportu. To bardzo dobrze. Jednak nie uda się wiele osiągnąć, jeśli nie połączy się tego z odpowiednią dietą. A o taką trudno, gdyż musi być ona ani zbyt niskokaloryczna, ani zbyt wysokokaloryczna. Żeby jednak było bezpiecznie, warto od samego początku wzbogacić swoje codzienne menu o składniki tzw. „fatburner”, które są niczym innym, jak naturalnymi spalaczami tłuszczu. Mówi się o nich sporo, jako o środkach farmakologicznych, ale mało kto wie, że mogą one występować również w postaci naturalnej, a więc w wielu produktach spożywczych.

Do aktywacji przemiany materii bardzo potrzebny jest magnez, który ma za zadanie pobudzić działanie około trzystu enzymów naszego organizmu, a także należy do „spalaczy” tłuszczu. Duże ilości magnezu znaleźć można w wodzie mineralnej, orzechach, głównie nerkowcach, kakao, kawie, niełuskanym ryżu, produktach pełnoziarnistych i czarnej herbacie. Bez magnezu organizm nie jest w stanie prawidłowo pracować.


Aż trudno uwierzyć, że witamina C odkryta i opisana została w sposób naukowy dopiero w 1928 roku. Wcześniej, z powodu jej niedoboru, wiele ludzi cierpiało na szkorbut, chorobę zębów, która powodowała ich wypadanie. Witamina C jest bardzo cennym składnikiem dla naszego organizmu, zapewnia witalność i zdrowy wygląd, zwiększa odporność. Wszystkie te działania odbywają się kosztem rozkładu tłuszczu, dzięki czemu można w łatwy sposób schudnąć. Gdzie znajduje się najwięcej tej witaminy? Zdecydowanie w warzywach i owocach – przede wszystkich tych świeżych, szczególnie zaś w cytrusowych.Tarczyca jest takim narządem, który odpowiada za produkcję hormonów, które uczestniczą w procesie przemiany materii. By jej funkcjonowanie odbywało się na odpowiednim poziomie, a więc nie na zbyt wysokich, ani na zbyt niskich obrotach – trzeba dostarczać jej właściwe dawki substancji zwanej jodem. Tę natomiast znaleźć można w: rybach oraz innych owocach morza, a także w mleku i jego przetworach.

Kolejnym ważnym składnikiem pożywienia jest karnityna, która szczególnie zalecana jest sportowcom, gdyż zwiększa wytwarzanie energii kosztem spalania tłuszczu, transportując go do komórek i utleniając go. By mogło to nastąpić, potrzebna jest także witamina C. Karnityna organizm nie jest w stanie wytwarzać sam w dużych ilościach, dlatego należy ją przyjmować wraz z pożywieniem. Najlepszym jej źródłem jest mięso.

 
   
   
 
Jaworzyna Krynicka