Bilety Autokarowe   Biegi w Rzeszowie   Konie   WizzAir   Narty   Bieganie   Zdrowie Uroda   Loty easyJet   Londyn Bilety   Ciąża i Poród   RyanAir  
  
  Strona Główna
  Tabletki na Odchudzanie
  Fatburner - Spalacz Tłuszczu
  Spalanie Tłuszczu
  Przyśpieszyć Metabolizm
  Kiedy Stosować Dietę?
  Wyznacznik Atrakcyjności
  Poduszka Ortopedyczna
  Dieta a Trening
  Dieta Kopenhaska
  Dieta Odchudzająca
  Dieta 1000 kalorii
  Dieta Kwaśniewskiego
  Dieta Cambridge
  Dieta Dukana
  Dieta Wiosenna
  Dieta Kapuściana
  Dieta Andersona
  Dieta Jogurtowa
  Dieta Gersona
  Dieta South-Beach
  Dieta Śródziemnomorska
  Dieta Haya
  Dieta Wysokoenergetyczna
  Dieta Hollywoodzka
  Dieta Atkinsa
  Dieta Antycukrzycowa
  Nieskocholesterolowa
  Dieta Mayra
  Dieta Antywrzodowa
  Dieta Antyzaparciowa
  Dieta Rekonwalescenta
  Dieta Szwedzka
  Dieta Makrobiotyczna
  Dieta Lekkostrawna
  Dieta Grupy Krwi
  Dieta Niskoenergetyczna
  Rola Jedzenia i Picia
  Cellulit
  Hormony a Przemiana Materii
  Odchudzanie a Woda
  Jeść i nie przytyć
  Piramida Żywności
  Nawyki Żywieniowe
  Pokochać Siebie
  Męcząca Dieta
  Tabela Kaloryczna
  Indeks Glikemiczny
  Przepisy Kulinarne Light
  Diety, Odżywianie, Uroda
  Wczasy Odchudzające
  Przyczyny Tycia i Nadwagi
  Reklama w Serwisie
  Kontakt
 
 


Poduszka ortopedyczna do spania

Dlaczego prezentujemy taki produkt na stronie o odchudzaniu? To bardzo proste! Wg przeprowadzonych badań podczas umiarkowanego tlenowego wysiłku prowadzonego np na bieżni z intensywnością tętna na poziomie 120-130 uderzeń na minutę spalanie tłuszczu odbywa się na poziomie około 15-20 gram na godzinę. Oczywiście nie możemy doprowadzić do zablokowania spalania tłuszczu poprzez zwiększenie za bardzo obciążenia lub tętna. Dłuższy trening na wysokim tętnie spowoduje zablokowanie procesów spalania tłuszczu. A co do tego wszystkiego ma sen? Nie chodzi oczywiście o poobiednią drzemkę :-) Wg badań podczas spokojnego, nieprzerwanego snu nasz organizm spala dwukrotnie więcej tłuszczu do 24 godzin po przeprowadzonym wysiłku. Dlatego tak ważny jest spokojny i nieprzerwany sen. A dobrej jakości poduszka do spania przyczyni się do tego z całą pewnością. Dzięki niej ograniczymy ból w odcinku szyjnym i piersiowym w kręgosłupie, drętwienie kończyn górnych lub ból głowy. Może warto spróbować?

Dobrze Śpimy Kilogramy Tracimy!

Każdy z nas ma pełną świadomość tego, jak ogromne znaczenie dla regeneracji ludzkiego organizmu ma sen i odpoczynek. Zarówno brak tych elementów, jak i ich niewłaściwa realizacja ma negatywne skutki na nasze samopoczucie, a także może wywoływać różnego rodzaju bóle i dolegliwości. Najczęstszymi problemami związanymi z niewłaściwą pozycją ludzkiego kręgosłupa podczas odpoczynku, bądź snu są w szczególności: rwa kulszowa, korzonki, bezsenność, chrapanie, wypadający dysk, ból głowy, ból karku, bóle kręgosłupa czy bóle barku, a także wiele innych zaburzeń.Doskonałym rozwiązanie tych problemów są poduszki ortopedyczne. Produkty te po raz pierwszy zostały wyprodukowane w Szwecji i z czasem ich eksport rozprzestrzenił się do innych państw. Fizjoterapeuci potwierdzają, iż z poduszek ortopedycznych korzystać mogą wszystkie osoby, bez względu na wiek. Jednak im wcześniej rozpocznie się korzystanie z nich, tym szybciej można zminimalizować, bądź wręcz uniknąć całkowicie problemów z bólami związanymi z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Największą zaletą poduszek ortopedycznych jest wygoda, a także zapewnienie optymalnego ułożenia kręgosłupa podczas siedzenia, bądź podczas spania. Istota poduszek ortopedycznych do spania polega na odpowiednim poparciu szyi po to, aby poprawnie odciążyć kręgi szyjne i rozluźnić mięśnie wokół karku i ramion. Podziału poduszek ortopedycznych dokonać możemy w oparciu o różne kryteria, m.in. kształt, wymiar, producenta, czy sposobu zastosowania. W grupie poduszek do spania wymienić można przykładowo poduszki: profilowane, ergonomiczne, przeciw odleżynowe, czy poduszki rehabilitacyjne. Z kolei poduszki do siedzenia to poduszki lędźwiowe, które pozwalają utrzymać prawidłową postawę podczas siedzenia. Jest ona tak zbudowana, aby idealnie wypełnić przestrzeń między oparciem, a ciałem człowieka.

Firma Thuasne - 160 lat doświadczenia!
Jedną z firm zajmujących się m.in. produkcją poduszek ortopedycznych jest firma Thuasne. Jest to firma pochodząca z Francji, która powstała w 1847 roku, w miejscowości Saint Etienne. Początkowo zajmowała się ona wyłącznie produkcją materiałów elastycznych dla medycyny. Z czasem jednak poszerzała swoją ofertę o kolejne gałęzie produkcji, przy stałym współudziale lekarzy ortopedów i rehabilitantów. W chwili obecnej firma Thuasne oferuje w szczególności: produkty zaopatrzenia ortopedycznego, produkty do kompresjo terapii, bieliznę dla sportowców, a także sprzęt rehabilitacyjny.

Thuasne - poduszka ortopedyczna Cervi+
Jednym z innowacyjnych produktów firmy Thuasne, w grupie poduszek ortopedycznych jest poduszka piankowa Cervi+ z pamięcią kształtu. Jest to poduszka, która dopasowuje się podczas snu do kształtu głowy i szyi, bez względu na pozycję, jaką przyjmuje śpiący. W ten sposób zmniejsza się także siła nacisku, a dzięki delikatnemu uciskowi pianki wywieranemu przez zapamiętanie kształtu głowy poprawia się krążenie krwi śpiącego. Poduszka Cervi+ zmniejsza dodatkowo nadmierne obciążenie barków i odcinka szyjnego kręgosłupa, przez co przeciwdziała niepożądanym naprężeniom, prowadzącym do bólu i innych schorzeń. Wymiary poduszki Cervi+ firmy Thuasne to 32 cm długości, 50 cm szerokości oraz od 8 do 10,5 cm grubości; zaś gęstość pianki wynosi 75 kg na metr sześcienny.


Poduszka Cervi + kosztuje około 135 zł brutto z fakturą vat oraz gwarancją. Przy zakupie 2 szt wysyłka na nasz koszt! Jeżeli jesteś zainteresowany - napisz i ustal szczegóły transakcji.

 
   
   
 
Jaworzyna Krynicka