Bilety Autokarowe   Biegi w Rzeszowie   Konie   WizzAir   Narty   Bieganie   Zdrowie Uroda   Loty easyJet   Londyn Bilety   Ciąża i Poród   RyanAir  
  
  Strona Główna
  Tabletki na Odchudzanie
  Fatburner - Spalacz Tłuszczu
  Spalanie Tłuszczu
  Przyśpieszyć Metabolizm
  Kiedy Stosować Dietę?
  Wyznacznik Atrakcyjności
  Poduszka Ortopedyczna
  Dieta a Trening
  Dieta Kopenhaska
  Dieta Odchudzająca
  Dieta 1000 kalorii
  Dieta Kwaśniewskiego
  Dieta Cambridge
  Dieta Dukana
  Dieta Wiosenna
  Dieta Kapuściana
  Dieta Andersona
  Dieta Jogurtowa
  Dieta Gersona
  Dieta South-Beach
  Dieta Śródziemnomorska
  Dieta Haya
  Dieta Wysokoenergetyczna
  Dieta Hollywoodzka
  Dieta Atkinsa
  Dieta Antycukrzycowa
  Nieskocholesterolowa
  Dieta Mayra
  Dieta Antywrzodowa
  Dieta Antyzaparciowa
  Dieta Rekonwalescenta
  Dieta Szwedzka
  Dieta Makrobiotyczna
  Dieta Lekkostrawna
  Dieta Grupy Krwi
  Dieta Niskoenergetyczna
  Rola Jedzenia i Picia
  Cellulit
  Hormony a Przemiana Materii
  Odchudzanie a Woda
  Jeść i nie przytyć
  Piramida Żywności
  Nawyki Żywieniowe
  Pokochać Siebie
  Męcząca Dieta
  Tabela Kaloryczna
  Indeks Glikemiczny
  Przepisy Kulinarne Light
  Diety, Odżywianie, Uroda
  Wczasy Odchudzające
  Przyczyny Tycia i Nadwagi
  Reklama w Serwisie
  Kontakt
 
 


Jak pokochać samego siebie?

To odwieczny problem, od kiedy tylko na ziemi pojawił się człowiek ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami i wadami. Istotnie, dobrze jest, jeśli potrafi on sam siebie skrytykować, ponieważ jest to bardzo przydatna cecha, jeśli chodzi o życie w społeczeństwie. Nie jest bowiem sztuką wytknąć błędy innym, nie zauważając ich nigdy u siebie samego.Zaiste, nikt chyba nie lubi „narcyzów”, nie widzących świata poza czubkiem własnego nosa. Ale takich ludzi jest naprawdę mało, ponieważ nawet ci, którzy tak bardzo afiszują się ze swoją „doskonałością”, w gruncie rzeczy próbują odsunąć i ukryć w ten sposób wszystkie kompleksy, jakie odczuwają. A są one bardzo różne – dotyczące wyglądu, zachowania, przeszłości, statusu społecznego, umiejętności (a raczej ich braku), przyjaciół, kontaktów z innymi ludźmi, pracy, i wymieniać można by naprawdę dalej wiele. Nie jest jednak sztuką również ciągłe narzekanie, a przy tym użalanie się nad sobą i zmuszanie jakoby ludzi wokoło do litowania się nad nami.

Wydaje nam się bowiem, że gdy zaczniemy skarżyć się na przykład na naszą figurę, to ktoś nam zaprzeczy, i wówczas się podbudujemy. W momencie, gdy nie zyskujemy aprobaty, zamykamy się w sobie, często też popadamy z tego powodu w depresję, nie mówiąc już o tym, jak zaczynamy siebie katować ostrymi dietami i ćwiczeniami, żeby tylko udowodnić innym i sobie, „że można”. A nie o to chodzi, żeby całe życie robić coś pod innych.To podstawowy błąd w naszym myśleniu. Należy się natychmiast pozbyć takiego uczucia, żeby funkcjonować w miarę normalnie. Musimy mieć przekonanie, że to, co robimy, jak wyglądamy i jak będzie się przedstawiać nasza przyszłość tak naprawdę interesuje tylko i wyłącznie nas samych – innych może co najwyżej na chwilę zaciekawić. I z tego samego względu, żeby pokochać siebie i swoje niedoskonałości, należy o nich przede wszystkim zbyt wiele nie mówić, bo im ludzie mniej wiedzą, tym lepiej dla nas (i to w każdym względzie). Istotne, żebyśmy to MY czuli się dobrze we własnej skórze, czyli z tym, co robimy, czym się zajmujemy, i jak aktualnie wygląda nasze życie.

 
   
   
 
Jaworzyna Krynicka