tekst alternatywny

Męcząca dieta

Męcząca dieta

Odwrócić uwagę od męczącej diety

Istnieją doskonałe metody, które warto opanować, żeby nie zaprzestawać stosowania diety, która z czasem zaczyna męczyć, nudzić, a także odbierać radość jedzenia i przyjemności w ogóle z odchudzania, a która powinna być na pierwszym miejscu w procesie tracenia na wadze. Najlepsza jest dieta długotrwała, ponieważ dzięki niej odtruwany jest organizm z różnych szkodliwych substancji oraz następuje systematyczny spadek wagi, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego samopoczucia, energii, sprawności, kondycji, a nie wiecznego głodu, który przejawia się rozdrażnieniem, brakiem koncentracji i agresją do całego, Bogu winnego, świata.

Piekarnia Internetowa

Czasem jednak występuje konieczność przeprowadzenia krótkotrwałej głodówki, jednak tutaj konieczna jest stała konsultacja z lekarzem i pod jego kontrolą należy przeprowadzić taką szybką dietę. Jeśli już zdarzy się tak, że niekontrolowana waga zaczyna gwałtownie rosnąć, aż owa nadwyżka sadełka w pewnym momencie zaczyna przeszkadzać i być uciążliwa, w związku z czym na myśl przychodzi pomysł, że przydałoby się zrzucić te parę kilo, żeby lepiej się prezentować, to jedynym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie odpowiedniej diety. Pierwszym krokiem, jaki należy uczynić w stronę uzyskania pięknej, smukłej sylwetki, o jakiej marzymy od lat, jest przede wszystkim wybór odpowiadającej nam w pełni diety. Lecz kiedy ta zostanie wybrana, nie zawsze chce się na niej trwać.

Niestety, często kończy się to jej przerwaniem, spowodowane brakiem motywacji, akceptacji, silnej woli. Istotne jest również, że nie posiadamy na przykład dostatecznie sprecyzowanych celów, jakie chcemy osiągnąć, wobec czego jesteśmy zdezorientowani, zdezorganizowani i ogólnie kończy się to porażką. Dieta nierzadko pozostaje jedynym ratunkiem w sytuacjach kryzysowych. Lecz to, czy przyniesie pożądane efekty, zależy wyłącznie od osoby, która ją stosuje. Może jej się bowiem wydawać, że robi wszystko tak, jak należy, a w rzeczywistości może być zupełnie inaczej – tkwi w błędzie myśląc, że trzyma się wytyczonego planu. Tak naprawdę – przeprowadzić dobrze dietę to nie lada sztuka!

Czas docenić niezwykłe zalety gorzkich herbatek, do których naprawdę warto się przyzwyczaić i na nie się jak najszybciej przerzucić, zastępując nimi tradycyjne oranżady, słodzone soki, colę, lemoniady, i tym podobne. Warto pokierować się tutaj fantazją i wykorzystać różnorodność herbatek dostępnych obecnie na rynku w wielu smakach, o różnym przeznaczeniu i działaniu, zawierających różne składniki. Dzięki temu, zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ponieważ popijanie takich herbatek, znacznie podreperuje nasz skromny budżet. Dużym błędem w odchudzaniu jest nieumiejętność rozróżniania głodu od pragnienia. Nie tyle, co nie potrafimy – nie chcemy.

Leniwi, od razu rzucamy się do jedzenia, gdy tymczasem okazuje się, że nasz organizm potrzebował tylko i wyłącznie picia. Tak więc, zanim sięgniemy po coś do jedzenia, najpierw wybierzmy jakiś napój i spróbujmy zagasić nim pragnienie. Jeśli ból głowy nie ustąpi, znaczy, że czas przegryźć coś konkretnego. Jeśli chcemy mieć dużo motywacji, poinformujmy rodzinę i znajomych o fakcie, iż przeszliśmy na dietę. Wtedy będzie trudniej z niej zrezygnować, jeśli poczujemy na sobie ich presję, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo w nas wierzą i dopingują, że głupio byłoby im powiedzieć, że się dietę przerwało. Poza tym, jeśli bliscy będą wiedzieli o takich planach, nie będą celowo, na siłę podsuwać jakichś tuczących smakołyków. No, chyba, że są wyjątkowo złośliwi.

Piekarnia Internetowa